POLİKLİNİK HASTALARININ DİKKATİNE

Sayın Hastamız,

T.C. Sağlık Bakanlığı Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Polikliniklerine hoş geldiniz.

Hastanemizin bu biriminde sizlere Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Beyin Cerrahisi, Genel Cerrahi, Psikiyatri, Dermatoloji, Diyet ve Acil Poliklinikleri ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca Röntgen, Ultrasonografi, Kemik Yoğunluğu Ölçüm Merkezi ve Laboratuar Kan Alma Birimleri ve EMG Laboratuarı bu ünitede yer almaktadır.

Hedefimiz sizlere kaliteli ve çağdaş sağlık hizmeti sunmaktır çünkü biz BALTALİMANI KEMİK HASTALIKLARI EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ’yiz. Çünkü biz farklıyız.

Hastanemize başvurduğunuz gün muayene ve tedavinizin bitirilebilmesi, polikliniklerimizde işleyişin düzenli olabilmesi, daha rahat ve kolay hizmet alabilmeniz için lütfen aşağıdaki kurallara uyunuz ve görevli personelimize yardımcı olunuz.

• Hastanemizde Ortopedi ve Travmatoloji poliklinik hizmetleri Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri 08.30–16.00 saatleri arasında sunulmaktadır. Çarşamba günleri hastanemizde eğitim programları uygulanmakta olup, bu dalda poliklinik hizmeti sadece bir muayene odasında verilmektedir.
• Sizlere kaliteli ve çağdaş hizmet sunmak, başvuran hastaların gerçek anlamda muayene ve tedavilerini yapabilmek amacıyla her bir poliklinik odasında muayene olacak hasta sayısı 48 ile sınırlandırılmıştır. Bu rakamın üzerine çıkılması konusunda lütfen ısrarcı olmayınız.
• Rahat bir ortamda muayene olabilmek, diğer hastalarımızı rahatsız etmemek ve poliklinik işleyişimizi kolaylaştırmak için lütfen aşağıdaki sırayı takip ediniz.

1. Hastane randevu merkezi 182 numaralı telefon numarasını arayarak 24 saat online muayene randevusu alınız.

2.
Son 2 ay içinde hastanemiz Ortopedi Kliniklerinde yatarak tedavi görmüş veya ameliyat edilmiş veya son 2 ay içinde acil serviste tedavi edilmiş hastalarımızın Ortopedi Kontrol Poliklinikleri için telefonla randevu almalarına gerek yoktur.

3.
Hastanemize gelirken Sağlık Karnesi, Nüfus Cüzdanı, TC Vatandaşlık Numarası ve Sevk Evrakını (Halen bir kurumda çalışmakta olan hastalarımız) yanınızda getiriniz.

4.
Randevu saatinden 30 dakika önce hastanemiz poliklinikler binasında bulunan telefonla randevu ilk müracaat bölümüne başvurunuz.

5.
Burada işlemleriniz tamamlandıktan sonra Hasta Tanıtım Kartınız çıkarılacaktır. Bu kartı daha sonraki başvurularınızda mutlaka yanınızda bulundurunuz ve kaybetmeyiniz.

6.
İşlemleri biten hastalarımız, lütfen sizin için hazırlanan bekleme salonuna geçiniz ve muayene saatinizi bekleyiniz.

7.
Bütün polikliniklerde muayene saat 08.30’da başlamaktadır. Sizlere sessiz ve sakin bir ortamda daha iyi hizmet verebilmek ve muayene olacak hastalarımızın rahatsız olmamaları için poliklinik önlerinde beklemeyiniz.

8.
Randevu saatinden 5 dakika önce muayene olacağınız odanın önünde hazır bulununuz.

9.
Muayeneniz sonucunda tetkik istenmişse ilgili birimden sıra numarası alınız.

10. Sizden kan tetkiki istenmişse kan alma kayıt bölümüne başvurunuz. Burada kaydınız yapıldıktan sonra verilecek küçük tüplerle kan alma bölümünde sıranızın gelmesini bekleyiniz. Hastanemizde kan alma işlemi saat 12.00’ye kadar devam etmektedir. Kan sonuçlarınızı saat 14.00’de danışma bölümünden alabilirsiniz.

11. Röntgen sonuçlarınız 30 dakika sonra size verilecektir. Kan ve film sonuçlarınız 13.30’dan itibaren muayene olduğunuz poliklinik odasında değerlendirilecektir.

12. Kemik yoğunluğu ölçüm tetkiki için randevularınızı Hasta Bilgilendirme Biriminde alabilirsiniz. Kemik Yoğunluğu ölçüm sonuçları ise Kemik Yoğunluğu biriminde çekim sonrası alabilirsiniz

13.
Memur sevki olan hastalarımız, işlemleriniz bittiğinde mutlaka polikliniklerle ilgili Başhekim Yardımcısına evrak onayınızı yaptırınız.

14. Poliklinik muayenelerinde durumu ağır olan ve çocuk hastalarımız önceliklidir. Bu konuda lütfen anlayış gösteriniz.

15.
Randevusuna gelmeyen hastalarımız, bu konuda hastanemizi bilgilendirmediği sürece, daha sonra muayene için başvurduklarında kendilerinden muayene ücreti talep edilecektir. Bu nedenle gelemeyeceğiniz muayene randevunuzu mutlaka iptal ettiriniz.

16.
Hastanemize ait tekerlekli sandalye ve sedyeleri diğer hastaların da ihtiyacı olduğunu düşünerek lüzumsuz yere meşgul etmeyiniz.

17.
Dilek ve şikâyetlerinizi, dilek kutularına atabilirsiniz.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için lütfen yukarıda yazılı kurallara uyunuz, uymayanları uyarınız.

İşbirliğiniz için teşekkür eder, en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı dileriz.